Czy takie krwawienie z odstawienia jest normalne?

Witam, ostatnio postanowiłam połączyć 2 opakowania tabletek i nie robić 7-dniowej przerwy. I tak zrobiłam. Nic niepokojącego się nie działo, oprócz tego, że 2 dni przed skończeniem drugiego opakowania dostałam plamienia, które następnego dnia zmieniło się na krwawienie. To krwawienie trwa już 7 dni i jego obfitość jest ciągle taka sama tzn. silna. Na początku zauważałam kawałki złuszczonej błony śluzowej macicy, ale teraz leci sama krew. Czy takie krwawienie jest normalne? Jaka może być jego przyczyna? Czy jak zacznę następne opakowanie tabletek to krwawienie ustanie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obfitsze krwawienie związane jest zapewne z dwoma blistrami przyjętymi bez robienia przerwy. Błona śluzowa macicy przyrastała przez dłuższy okres i w momencie była grubsza niż zwykle, stąd wyższa intensywność krwawienia. Fakt, że rozpoczęło się ono przed zakończeniem przyjmowania tabletek świadczy, że miało ono charakter krwawienia z przełamania, kiedy następuje ono pomimo wysokiego poziomu hormonów. Trudno powiedzieć kiedy krwawienie ustanie, powinno przy ponownym rozpoczęciu przyjmowania tabletek. Proszę je przyjmować normalnie, według schematu, starając się zachowywać zalecane przerwy.

Pozdrawiam serdecznie!