Czy takie leczenie cofnie zwyrodnienie?

Witam, Na prześwietleniu rtg wyszły mi zmiany zwyrodnieniowe obu kolan. Lekarz przepisał lek Structum na 3 miesiące, oraz zleciał rehabilitacje: laser, jonoforeze itd. Czy taka terapia może cofnąć zmiany czy tylko je może zatrzymać? Trochę mnie to niepokoi, że coś takiego już w młodym wieku.

Zmian zwyrodnieniowych nie można cofnąć. Lek ma wspomóc regenerację chrząstki stawowej, a celem fizykoterapii jest zmniejszenie dolegliwości bólowych. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą i wspólnie pracować nad nieprawidłowościami funkcjonalnymi układu ruchu w celu spowolnienia rozwoju zmian.