Czy takie schorzenie się leczy farmakologicznie?

Badanie video rtg połykania wykazuje w 1/3 w dalszej części przełyku zaburzenia czynnościowe w postaci fal trzeciorzędowych. Cechy upośledzonego rozkurczu dolnego zwieracza przełyku. Poza tym zmian nie stwierdza. Cech zagrożenia aspiracją nie stwierdza się. Mam pytanie czy to się leczy farmakologicznie czy też jest wskazana operacja oraz czy objawy mogą rozwinąć bardziej mam ba myśli nie podemując żadnych kroków.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie obecnie są objawy ? Konieczna wizyta u chirurga ogólnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć