Czy takie skoki ciśnienia mogą świadczyć o jakiejś chorobie?

Dzień dobry mam 18 lat ważę 60 kg przy wzroście 162cm. Mam skoki ciśnienia rok temu skok wynosił 150/130 niedawno powtórzyła się sytuacja 162/127 puls 114. Ciśnienie z różnych dni : 135/88 ,115/77,140/90 puls utrzymuje się powyżej 110 dziennie. Przy skokach ciśnienia czuje kołatanie serca, ból w klatce,zawroty głowy, ból głowy i drżenie rąk.Badania na tarczycę były w normie morfologia też.Czy takie skoki ciśnienia mogą świadczyć o jakiejś chorobie? Z góry dziękuję

Witam! Warto, przy prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych rozważyć podłoże nerwicowe. Zaburzenia emocjonalne mogą imitować każdą chorobę somatyczną, są równie uciążliwe dla pacjenta, lecz zazwyczaj nie stanowią bezpośredniego zagrożenia. Wskazany kontakt z psychoterapeutą, psychologiem lub psychiatrą. Powodzenia W. Łuczkowski.