Dlaczego mam te skoki ciśnienia pomimo leczenia?

Dzień dobry Od dwóch tygodni skacze mi ciśnienie. 120-150/79-96,puls między 60/90. Czasami samo założenie mankietu powoduje uczucie skoku ciśnienia. U kardiologa ciśnienie skoczyło do 170/110. Mam silna nerwice lękowa i również na jej tle są skoki. Lekarz przepisał mi Nebilet 5 mg, Revival plus 12,5 mg oraz Primacor. Wzięłam tylko połowę Nebilet i Revival. Ciśnienie 100/60 zawroty głowy oraz osłabienie. Pani pielęgniarka kazała brać mi tylko połówkę Nebilet, ciśnienie niskie oraz ciągle zmęczenie. Teraz biorę ćwiartkę Nebiletu, ciśnienie między 110-120/60-70.Czy kontynuować branie leków, czy może powinnam zacząć brać coś na uspokojenie. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 37 LAT 12 miesięcy temu

W przypadku współistniejących z nadciśnieniem tętniczym zaburzeń nerwicowych w postaci napadów lęku- samo leczenie lekami kardiologicznymi może być niewystarczające. Kluczowe będzie włączenie odpowiedniego leczenia przeciwlękowego celem zapobiegania występowania napadów lęku- które to w oczywisty sposób generują skoki ciśnienia tętniczego