Czy takie ugryzienie może być niebezpieczne?

Kilka lat temu ugryzł mnie pająk w nocy.  Zrobił mi się,,pryszcz" po tym w środku miałam gule.  Bolało mnie to miejsce po ukążeniu i zrobił się ogromny ,,syf".  Miałam to na przedramieniu. Mama to wydusiła ale nie do końca.  Jeszcze miałam połowę  gulke w środku. Nie pojechałam do szpitala ani do lekarza rodzinnego. Coś poważnego może być? Za niedługo planuje ciążę czy coś niebezpieczne może być w ciąży? To stało się w Polsce Nie myłam wodą utleniona ani nie brałam leków.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro sytuacja miała miejsce kilka lat temu, a od tamtej pory nie wydarzyło się nic niepokojącego, co miałoby związek z ugryzieniem, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku i może Pani spokojnie planować starania o ciążę.

W Polsce ugryzienie przez pająka nie jest niebezpieczne. Inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby do incydentu doszło za granicami naszego kraju.

Po ugryzieniu mogły pojawić się dolegliwości bólowe, opuchlizna czy swędzenie. Objawy te nie zagrażają jednak życiu ani zdrowiu.

Temat ugryzienia przez pająka poruszaliśmy w jednym z artykułów. Znajduje się on pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/ugryzienie-pajaka.

Inne pytania o ugryzienie pająka umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-takim-ugryzieniem-pajaka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ukaszenie-przez-pajaka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.