Czy takie wysokie ciśnienie i puls są prawidłowe?

Witam od pewnego czasu mam wysokie ciśnienie 190 na 100 a przy tym bardzo niski puls bo około 55 czy to prawidłowo ?
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wysokie ciśnienie krwi i niski puls mogą wskazywać na pewne problemy zdrowotne i w takiej sytuacji warto się skonsultować z lekarzem. Wysokie ciśnienie krwi (hipertensja) może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak choroba serca, udar mózgu czy uszkodzenia nerek. Normalne ciśnienie krwi wynosi zwykle poniżej 120/80 mmHg.

Niski puls (bradykardia) o wartości 55 u dorosłych może być normalnym wynikiem dla osób o dobrej kondycji fizycznej, takich jak sportowcy. Jednakże, jeśli niski puls występuje jednocześnie z wysokim ciśnieniem krwi, może to świadczyć o problemach kardiologicznych.

Zalecamy skonsultowanie się z kardiologiem, który będzie w stanie dokładnie ocenić wyniki badania, uwzględniając Pana stan kliniczny.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tag/przyczyny-nadcisnienia/6889089658112576

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.