Czy takie wysokie wartości bHCG są normalne?

Dnia 24.04 wykonałam sobie badanie beta hcg był to 30 dzień cyklu wynik wynosił 17.1 następnie dnia 27.04 wykonalam powtórnie badanie wynik 9.1 okres dostalam dnia 28.04. pytanie moje brzmi czy to takie wysokie wartości hcg są normalne doodam że okres mam dość obfity z bólem w podbrzuszu i małymi skrzepami czy to poronienie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wyniki badania hormonu betaHCG wyszły lekko podwyższone, jednak nie da się z całą pewnością potwierdzić, że przyczyną była ciąża. Zazwyczaj, większa pewność pojawia się przy wyniku hormonu powyżej 25 mlU/ml.

Obfity okres z bólem w podbrzuszu i małymi skrzepami może wskazywać na poronienie, ale mogą one również wystąpić w przypadku normalnego okresu. Jeśli jest Pani zaniepokojona swoim stanem, zalecamy skonsultować się z ginekologiem, który przeprowadzi dokładne badania i udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/poronienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.