Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wynik oznacza prawdopodobnie wczesną ciążę bądź też nieprawidłowo wykonała Pani test ciążowy (np. wynik został odczytany zbyt późno).

Natomiast dolegliwości w postaci bólu podbrzusza, lędźwi, a także plamienia zdecydowanie nie są naturalne w okresie ciąży – ciemnobrązowe plamienia zdarzają się co prawda często i zazwyczaj nie stanowią powodu do niepokoju, ale już plamienia żywą krwią (czyli różowe lub w odcieniach czerwieni), a także bóle skurczowe podbrzusza mogą oznaczać poronienie.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

W takim wypadku wskazane byłoby oznaczenie poziomu hormonu beta hCG w badaniu laboratoryjnym z krwi – pozwoli to na określenie, czy jest Pani w ciąży. Natomiast ponowienie badania po około 2 dobach pozwoli na ustalenie, czy poziom hormonu rośnie, wskazując na prawidłowy rozwój ciąży, czy spada, oznaczając poronienie.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/obalamy-popularne-mity-o-poronieniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty