Czy takie znamię może przez to zezłośliwieć?

Witam! Mam pytanie odnośnie znamienia, otóż mam na głowie średniej wielkosci wypukłe, różowe znamię , i wczoraj fryzjer zachaczył je podczas golenia, pociekło trochę krwi a dziś jest już w tym miejscu strup. Czy takie znamię może przez to zezłośliwieć? Ponieważ dermatolog wczesniej na kontroli powiedzial mi aby nie spieszyć sie z wycinaniem go. Dodam że jestem osobą z jasną karnacją i duża ilością znamion. Z góry dziękuję za odpowiedz! Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Każde podrażnienie może prowadzić do zmian w samym znamienici, a czy lekarz wytłumaczył dlaczego nie usuwać? Na skórze owłosionej głowy często dochodzi do podraznien proszę koniecznie zgłosić się ponownie do lekarza dermatologa