Czy wygląd mojego znamienia jest powodem do obaw?

Szanowna Pani (Szanowny Panie), miesiąc temu zdrapałem barwnikowe znamię skórne (lekko wypukła, ciemnobrązowa brodawka, średnicy ok. 3 mm). W tym miejscu powstał strup. Po jego odpadnięciu, pokazałem zmianę dermatologowi, który stwierdził, że na obrzeżach są resztki znamienia, poza tym nie ma nic niepokojącego. Sama loża była zaczerwieniona. W chwili obecnej zostało ona ponownie wypełnione przez znamię, które wygląda nieco inaczej niż poprzednie - jest ciemniejsze i gładkie, ale owalne, regularne, już bez zaczerwienienia i nie powoduje dolegliwości, takich jak świąd czy pieczenie. Czy to fizjologiczne zjawisko, że w takim przypadku znamię odrosło i nie wygląda tak samo, jak poprzednie?

Lek. Michał Lenard

Wygląd znamienia, jaki Pan opisuje nie świadczy o niczym groźnym, nie ma Pan powodu do niepokoju. Pozdrawiam!