Czy tampon może nasiąknąć plemnikami?

Mam 18 lat i obawiam się, że mogę być w ciąży. W ostatni dzień miesiączki, mając tampon, chłopak pocierał o moje narzady płciowe i spuśćił się. Tampon trzymałam jescze całą noc, do rana. Czy jest możliwość, żebym była w ciąży? Czy tampon mógł nasiąknąć plemnikami?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tampon nie jest środkiem antykoncepcyjnym i jedyne co powyższa sytuacja może zagwarantować, to infekcja. Tak, może być Pani w ciąży. Proponuję wizytę u ginekologa, wykonanie testu ciążowego, a jeśli jest ujemny, o rozważenie stosowania skutecznej metody antykoncepcyjnej.

Pozdrawiam