Czy Taromentin wpłynął na cykl?

Czy antybiotyk Taromentin może spowodować wydłużenie krwawienia miesiączkowego? Zaczęłam przyjmować antybiotyk mniej więcej w tym samym czasie, w jakim zaczęła mi się miesiączka. Normalnie miesiączka u mnie trwa do 7 dni, ale ostatnie dni krwawienie jest już bardzo skąpe. Dzisiaj mam szósty dzień miesiączkę i krwawienie dalej jest dość mocne i zastanawiam się kiedy się skończy. Czy możliwe, że zażywanie antybiotyku wpływa na długość miesiączki? Jeśli tak, jak długo może to potrwać, kiedy zacząć się martwić? Czy po skończeniu antybiotyku, krwawienie też się skończy?

Dzień dobry,

Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest, że na zaburzenie cyklu wpłynął nie sam antybiotyk, a infekcja (zakładam, że z takiego powodu przyjmuje Pani wspomniany lek). Jeżeli krwawienie nie ustąpi, proszę skonsultować się z ginekologiem.