Czy te bóle może wywołać torbiel?

Witam. 17 marca wykryto u mnie torbiel 4cm na prawym jajniku. Miałam TK. Jajnik cały czas boli, dodatkowo bolą mnie plecy w okolicy nerki i bok pleców od biodra w górę. Czasami boli mnie brzuch w okolicy pępka jak również promieniuje pod zebro. Czy te bóle może wywołać torbiel? Niestety nie wiem jakiej wielkości jest teraz ponieważ lekarz rodzinny nie chce powtórzyć badania. Mieszkam w Szkocji i ciężko dostać się do ginekologa. Wiem tylko tyle ze TK pokazała że inne narządy są zdrowe. Dziękuję.

Nie ma podstaw do wykonania kolejnego badania TK. Wystarczy USG, najlepiej przezpochwowe. Należy umówić się na wizytę i spokojnie poczekać. Pozostać pod opieka poradni ginekologicznej.