Czy te globulki są bezpieczne dla płodu w 8 tygodniu ciąży?

Czy globulki Infectvagin są bezpieczne dla płodu w 8 tygodniu ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Infectvagin to globulki dopochwowe, które stosowane są w celu leczenia chorób zapalnych pochwy (grzybiczych, bakteryjnych i mieszanych), a także przy nadżerkach szyjki macicy oraz dystrofii i atrofii pochwy.

Zastosowanie zarówno tego preparatu, jak i innych środków dopochwowych w okresie ciąży możliwe jest wyłącznie po konsultacji z lekarzem prowadzącym, który potwierdzi infekcje i zaleci dawkowanie. Proszę więc nie stosować Infectvagin na własną rękę, a pod kontrolą ginekologa.

Takie samo zdanie ma ekspert, który wypowiedział się pod pytaniem innego użytkownika mającego podobne dylematy. Oto link do tego pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ciazy-mozna-stosowac-te-lek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.