Globulki dopochwowe z neomycyną na bakterie w 13. tygodniu ciąży

witam, Jestem w 13 tygodniu ciąży. Od lekarza prowadzącego dostałam ręcznie robione globulki dopochwowe z neomycyną na bakterie, które wyszły w posiewie. Obawiam się ich stosowania, bo przeczytałam, że jest to substancja toksyczna i powoduje wadę słuchu płodu. Czy możliwe jest, że jeśli antybiotyk ten jest stosowany dopochwowo nie będzie przenikał do płodu i nie stanowił zagrożenia? Czy też ze względów bezpieczeństwa lepiej zamienić na inny antybiotyk?

Aleksander Ropielewski

Antybiotyk będzie stosowany miejscowo więc nie ma powodu do niepokoju. Przy możliwości zastosowania innego antybiotyku jest to wskazane.