Czy te krople mogą wpłynąć na wyniki testów?

Dzień dobry, Syn 9 lat alergik na pyłki, roztocza. Przyjmuje na stałe Hitaxa 2,5 mg. Mamy testy skórne 28.09 i tydzień wcześniej musimy odstawić Hitaxę. Czy możemy wspomagająco używać w tym czasie kropli do nosa Polcrom 2 %(natrii cromoglicas) Czy te krople mogą wpłynąć na wyniki testów? Dziękuję i pozdrawiam

Z uwagi na miejscowe działanie leku prawdopodobieństwo fałszywie ujemnego wyniku testów jest niskie, jednak taka możliwość istnieje.