Czy te leki na migreny mogą je nasilać?

Witam. Błagam o odpowiedź na moje pytanie, bo zaczynam już wariować. Na migrenę choruje odkąd pamiętam, bardzo długo na migrenę brałam solpadeine, ale neurolog odradził mi brania jej zbyt często i zalecił TRYPTANY, które niwelują ból migrenowy. Byłam sceptycznie nastawiona, bo naczytałam się o skutkach ubocznych, ale zaryzykowałam i... To była najlepsza decyzja, bo po zażyciu FRIMIG 50MG po godzinie ból minął. Byłam prze szczęśliwa. Jednak zaczęłam węszyć apropo tryptanow, wyczytałam, że tryptaby powodują, że te migreny są coraz częstsze i coraz dłuższe. Czyli jak zwykle miałam raz na dwa tygodnie to przez tryptany mogę mieć nawet raz na tydzień. Szczerze, znów się załamałam. Tak bardzo się cieszyłam, że w końcu znalazłam sposób na migrenę, a jak się okazuje, coś za coś. Proszę o poradę. Co ja mam robić, zaczynam powoli mieć stany depresyjne przez to. Dodam, że miałam robiony tomograf, rezonans i EEG głowy, badane hormony, jest wszystko ok...

Witam! Tryptany są środkiem do likwidowania pojawiających się migren, czyli leczenie doraźne. Należy także przeprowadzić różnicowanie bólów głowy, aby wykluczyć bóle napięciowe, gdzie leczenie jest zgoła inne. Należy także poważnie brać pod uwagę zaburzenia emocjonalne, które mogą "naśladować" praktycznie każdy objaw. Czytając Pani informację daje się zauważyć bardzo duży ładunek emocjonalny przekazu, co może wskazywać na tło emocjonalne. Badania laboratoryjne w tych przypadłościach wypadają prawidłowo. Powodzenia W. Łuczkowski.