Czy te leki są odpowiednie dla córki?

Witam. 3.5 letnia córka dostała receptę na fenistil i nasometin. Katar od 1.5 miesiaca z przerwami po kilka dni/tydzien (Przedszkole) leczenie objawowe inhalacje sudafed i nasivin nie przynosi ly skutku, katar wraca. Brak innych objawów, gardło czyste, nie kaszle. Wcześniej córka miała katar może raz dwa. Stąd trochę dziwi mnie podanie leków alergicznych i sterydu. Proszę o opinie.

Lek. Bartosz Szarawarski

Leki te można stosować przy podejrzeniu tła alergicznego lub w przypadku sterydu - przy przewlekaniu się kataru. Znacznie częściej jednak mamy do czynienia z następującymi po sobie infekcjami wirusowymi - zwłaszcza u dzieci przedszkolnych. Istotne jest to co Pani podaje - objawy są z przerwami. Sugerowałbym raczej staranną toaletę nosa - obfite przepłukiwanie solą fizjologiczną / morską i oczyszczanie noska z wydzieliny.