Czy te objawy mają związek z moją pracą?

Witam od 4 miesięcy mam Problem z oddechem , już wyjaśniam zaczęło się w pracy( od ziewania i problem z wzięciem pełnego oddechu , czuje ucisk w klatce/ brzuchu oraz kołatanie serca oto pytania czy ma to związek z moja pracą? ślusarz pýł itp refluks żołądka/zapalenie żołądka i dwunastnicy wykonałem badania nast. kardiolog -echo serca gastroskopie badanie krwi spirometria oraz gazometria tarczyca -bez zmian Psychiatra - z przypuszczenia że może to nerwica być to jednak przy przyjmowaniu tabletek od psychiatry przez 3 miesiące bez żadnych zmian , lekarz mówił żeby odstawić i dalej nie wiem co.mam robić? proszę o jakieś porady do jakiego lekarza się wybrać i czym spowodowany może być ten problem z oddechem?? Mam nadzieję że ktos pomoże . dziękuję i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Jak należy dbać o układ odpornościowy?

Układ immunologiczny to potężna broń w walce z różnymi chorobami. Czy wiesz, jak o niego zadbać, by cieszyć się zdrowiem przez długi czas? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam Pana,

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; duszność - problemy z nabraniem powietrza, nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pana przypadku pomocna może być psychoterapia, zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty