Czy te objawy po wymianie plomby miną?

Dzień Dobry, 4 dni temu miałem wymianę plomby z amalgamatu na białą. Sam zabieg był dosyć bolesny (nie miałem znieczulenia). Ząb pobolewał jakiś czas po zabiegu, a aktualnie jest lekki ból przy chłodnym powietrzu czy pokarmach oraz przy stukaniu w ząb i nagryzaniu w określone miejsce. Czy jest to normalne i te objawy ustąpią? Pozdrawiam,
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 5 miesięcy temu

Niestety takie dolegliwości po wymianie wypełnienia mogą utrzymywać się nawet kilka tygodni. Jeśli wypełnienie jest bardzo głębokie to takie dolegliwości są związane z normalna reakcja zęba. Jeśli po ok 3 tygodniach dolegliwości nie zmniejsza się lub, co gorsze, nasila się, konieczna będzie konsultacja u stomatologa.

Dolegliwości po zabiegu mogą się utrzymywać kilka tygodni. Z dnia na dzień powinno być lepiej. Jeżeli dolegliwości się nasilą może być konieczne leczenie kanałowe. Nowoczesne stomatologia odbywa się w znieczuleniu, warto o tym pamiętać podczas kolejnych wizyt.