Co oznacza ból zęba tydzień po wymianie plomby?

Trzy tygodnie temu byłam u dentysty na wymianie plomby. Ząb przed zabiegiem mnie nie bolał, natomiast już 3 tydzień po zabiegu odczuwam ból na nagryzanie. Nie jest on bardzo silny, ale jest i zaczyna być uciążliwy. Ząb sam z siebie nie boli, nie odczuwam też dyskomfortu przy piciu gorących bądź zimnych napoi. Boli mnie tylko i wyłącznie podczas jedzenia. Wypełnienie miałam już sprawdzone i podobno nie jest za wysoko. Czy w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest leczenie kanałowe?

Dzień dobry, możliwe, że wskutek czyszczenia głębokiej próchnicy doszło u Pani do podrażnienia miazgi zęba. Objawy powinny być stopniowo coraz mniejsze, jeśli nie to możliwe, że konieczne będzie leczenie kanałowe. Radziłbym jeszcze poczekac i poobserwować czy problem będzie zanikał.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula