Bóle po założeniu plomby

Witam. Mam pytanie - chodzi o dolną szóstkę. Ząbek wydawał mi się zdrowy , ale stomatolog stwierdziła , że wymieni w nim plombe . I problem z owym zębem zaczął się właśnie po zmianie tej plomby. Ząb zaczął boleć przy jedzeniu , lecz do tej pory nie bolał wogóle. Dlatego Pani doktor przy kolejnej wizycie postanowiła włożyć do niego lekarstwo , jednak to nie pomogło , a ząb boli dalej przy jedzeniu .. Co może być tego przyczyną , skoro boli on tylko przy nagryzaniu ? Czy może się to 'uspokoić' ?

Skoro dr. postanowiła wymienić wypełnienie to raczej miała ku temu powody , często w takich sytuacjach okazuję się , że otwieramy puszkę Pandory i ząb będący niejako "wyciszony" ale mający problem próchnicowy zaczyna dawać o sobie znać.