Czy te tabletki mogły wpłynąć na okres?

Witam, mam pytanie od 6 miesiecy brałam tabletki nasenne nasen- codziennie i od 4 miesiecy mam skape miesiaczki, regularne ale skape, czy tabletki nasen moga mieć na to wpływ? Odstawiłam tabletki 2 tygodnie temu, po jakim czasie jezeli nasen ma wpływ na okres, wszystko powinno wrócic do normy? Pozdrawiam i dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jednym z działań niepożądanych, jakie mogą pojawić się na skutek przyjmowania tabletek Nasen są zaburzenia miesiączkowania. Takie informacje można znaleźć w ulotce leku udostępnionej przez producenta. W związku z tym skąpe miesiączki, o których Pani wspomina, najprawdopodobniej są efektem długotrwałego przyjmowania tabletek nasennych.

Niestety nie wiadomo, jak długo potrwa taki stan. Proszę poczekać do kolejnego cyklu miesiączkowego. Jeśli skąpe miesiączki będą nadal się pojawiać, warto je również skonsultować z ginekologiem, aby wykluczyć inne przyczyny skąpych miesiączek, takich jak: zaburzenia hormonalne, stany zapalne czy inne nieprawidłowości.

Więcej na temat leku Nasen przeczytać można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/nasen-sklad-i-dzialanie-wskazania-i-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne-srodki-ostroznosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.