Czy te wyniki mogą oznaczać nietolerancję laktozy?

Czy te wyniki mogą oznaczać nietolerancje laktozy: dot. badania ogólnego kału: PH: 6,00, ciała redukujące 0,5%, ziarna skrobi: nieobence wpr, tłuszcze obojętne: nieliczne wpr, kwasy tłuszczowe: nieobecne wpr, włókna mięsne: nieobecne wpr, pasma śluzu: pojedyncze wpr. Nadmieniam, iż moje dziecko obecnie ma 18 tygodni była wcześnie leczona na gronkowca-została z tego wyleczona. Karmie moim mlekiem, do którego dodaje 5 kropli delicolu oraz dwa razy dziennie podaje mleko modyfikowane bebilon pepti.

Tak, to może być nietolerancja laktozy. Bebilon pepti zawiera laktozę, zatem należy to mleko wymienić na bezlaktozowe, nutramigen lub enfamil, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia maluszkowi.