Czy tego typu plamienia są niepokojące?

Witam, od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne o 19:00 nigdy nie miałam problemów z plamieniem ani krwawieniem w trakcie opakowania, biorę tabletki orlifique 5 miesięcy, podczas 2 tygodnia opakowania wystąpiły silne plamienia które utrzymują się już prawie 2 tygodnie czy mam się martwić? W 2 tygodniu tez wystąpiły wymioty natomiast w ciągu dnia, nie po przyjęciu tabletki.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdarza się, że podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej pojawiają się plamienia i nie jest to nic niepokojącego, o ile plamienia te nie są zbyt silne i nie występują zbyt często.

W Pani przypadku trwają one jednak zbyt długo i wymaga to konsultacji ginekologicznej, zwłaszcza, że jak sama Pani wspomina są one silne. Długotrwałe i silne plamienia mogą doprowadzić do utraty żelaza, a co za tym idzie niedokrwistości, dlatego proszę nie zwlekać i udać się niezwłocznie do ginekologa. Po zbadaniu lekarz będzie mógł powiedzieć coś więcej. Być może przyczyną są wahania hormonalne lub źle dobrane tabletki.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych-daylette, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugotrwale-plamienia-przy-stosowaniu-mercilonu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-miedzyokresowe-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.