Czy temperatura w ciąży utrzymuje się powyżej 37 stopni?

Witam.
Mam taki mały problem. Od ponad pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Partner zawsze kończy we mnie. Od 2 miesięcy mój okres wygląda bardziej na brązową wydzielinę. Miewam zawroty głowy a kilka razy zdarzyło się omdlenie. Kręci mi się w głowie, gdy poczuję dym papierosowy, a wcześniej nigdy tak nie miałam.
Do lekarza idę dopiero w piątek. Od kilku dni mierzę temperaturę w pochwie i wynosi ona 37,4, a w ustach 37,2. Czy jest możliwe zajście w ciąże pomimo tabletek? Czy to mogą być skutki uboczne tabletek?
Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie czyli nie opuściła Pani żadnej z nich, przestrzegała Pani godzin przyjmowania tabletek oraz jednocześnie nie brała Pani tabletek obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych np. antybiotyków to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Jednak nie jest równe zeru. Proponuję wykonanie testu ciążowego.
Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z tabletkami antykoncepcyjnymi. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.

Pozdrawiam