Tabletki antykoncepcyjne a wpadka

Witam, mam 21 lat i od 8 miesięcy biorę tabletki L**** (regularnie) muszę powiedzieć, że bardzo dobrze się po nich czuje. Wczoraj kochałam się z moim chłopakiem i On skończył we mnie. Boję się teraz, że mogliśmy wpaść. I właśnie piszę do Państwa z zapytaniem czy L*** chroni mnie przed ciążą, czy jednak mogłam zajść w ciążę? Proszę o jak najszybszą odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam. P.s. Wspomnę tylko, że dzisiaj byłam i w szpitalu i u lekarza, bo chciałam otrzymać tabletki "po" i nie dostałam ich.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie, nie opuściła Pani żadnej z nich to działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Ryzyko zajścia w ciążę w zasadzie nie istnieje.

Pozdrawiam