Ryzyko wpadki przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, kochałem się z moją dziewczyną bez zabezpieczenia... no i stało się. Warto dodać, iż ona regularnie przyjmuje pigułkę i ostatnią zażyła w środę, a my kochaliśmy się w sobotę (dzień przed okresem), tak więc moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość (a jak tak to jaka), iż mogliśmy ''wpaść''. Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

Witam serdecznie! Jak rozumiem, Pana partnerka na stałe przyjmuje dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne (wg schematu 21 tabletek + 7 dni przerwy). Jeśli tak, ryzyko ciąży w opisanym przypadku jest znikome. Warunkiem pełnego zabezpieczenia jest oczywiście rozpoczęcie nowego opakowania nie później niż w 8 dniu trwania przerwy. Pozdrawiam