Zmiana tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam. Wczoraj przyjęłam ostatnią tabletkę poprzednich tabletek, lekarz przepisał mi inne, silniejsze (ze względu na to, że poprzednie nie wpłynęły na zniwelowanie trądziku). Wg niego pierwszą pigułkę nowych tabletek mam przyjąć po tygodniowej przerwie, wg ulotki nowych tabletek - dzisiaj. Nie wiem co robić, zależy mi na utrzymaniu zabezpieczenia, nie chciałabym przez błąd zajść w ciążę. Co Pani radzi?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Zdecydowanie polecam wykonać zalecenia lekarza. Zawsze rozpoczynamy przyjmowanie tabletek od pierwszego dnia cyklu. Nie wspomina Pani, jakie tabletki Pani stosuje. Jednakże, jeżeli przyjmowała Pani tabletki złożone (dwuskładnikowe) i zostały zamienione na inne złożone, należy zachować przerwę wynikającą ze schematu przyjmowania tego pierwszego, czyli 7 dni.
Pozdrawiam.