Tabletki antykoncepcyjne a możliwość zajścia w ciążę

Jeśli przyjmuję tabletki regularnie a przy tabletce 21.  doszło do stosunku bez prezerwatywy (po 4 h od przyjęcia tabletki więc zdążyła się wchłonąć) i mój partner skończył we mnie jest możliwość zajścia w ciążę? przez cały ten blister nie zapomniałam żadnej tabletki. I chciałabym się dowiedzieć czy to prawda, że biorąc regularnie tabletki antykoncepcyjne w moim organizmie zatrzymana jest owulacja?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
1. Podczas każdego stosunku jest możliwość zajścia w ciążę, jednak w opiasnym przez Panią przypadku jest to szansa bliska 0.
2. To prawda. Główny mechanizm antykoncepcyjny tabletek polega na blokowaniu owulacji.