Czy ten ból podbrzusza po inseminacji jest normalny?

Jestem po inseminacji i zastrzyku na pęknięcie pęcherzyków. Od 4 lutego biorę progesteron. 10 lutego wynik progesteronu był 66. W klinice powiedzieli ze to bardzo wynik i mam dalej brać tabletki. Od kilku dni boli mnie brzuch jak na miesiączkę. Jednak dopóki biorę progesteron to jej nie dostanę przecież. Dzisiaj już bardzo mnie boli, musiałam wziąć przeciwbólowe. Boje sie ze zrobiły mi sie jakieś torbiele bo miałam aż 4 pecherzyki. Podobno progesteron nie powoduje bólu brzucha. Beta dopiero w poniedziałek. Mam skontaktować sie z lekarzem?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli dolegliwości bólowe są tak silne, że zmusiło to Panią do zażycia leków przeciwbólowych, to jak najbardziej proszę skontaktować się z lekarzem.

Opisane przez Panią dolegliwości mogą być spowodowane leczeniem, ale nie można wykluczyć także innych nieprawidłowości. Konieczna jest więc konsultacja z lekarzem, który prowadzi leczenie. On najlepiej zna stan Pani zdrowia, więc jego odpowiedź będzie najbardziej wiarygodna. Być może konieczne będzie również wykonanie dodatkowych badań w tym kierunku.

Poniżej umieszczamy przykładowe odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-i-klucia-brzucha-po-inseminacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-po-inseminacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-normalne-zeby-bolal-tak-brzuch-po-inseminacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.