Czy ten krem SPF można stosować w ciąży?

Czy SVR SEBIACLEAR Krem ochronny SPF50 można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z informacji zamieszczonych na stronie producenta wynika, że kosmetyk może być stosowany w czasie ciąży, nie zawiera alergenów i jest polecany do skóry wrażliwej. Głównym składnikiem produktu, oprócz wody, jest Glukonolakton (4%) i kwas salicylowy – który ma działanie oczyszczające, przeciwzapalne i złuszczające. Filtry UVA/UVB mają za zadanie chronić i zapobiegać powstawaniu przebarwień związanych z niekorzystnym dla skóry promieniowaniem UV.

Każda osoba, bez względu na to czy jest w ciąży, czy też nie, powinna dbać o prawidłową ochronę przed słońcem i to przez cały rok. Jednak skóra kobiet w stanie błogosławionym wymaga szczególnego nawilżenia i odżywienia – wiele przyszłych mam skarży się na problemy z suchością na twarzy czy też wysyp charakterystycznych przebarwień. Dlatego też warto zadbać o prawidłową ochronę kosmetyczną przed promieniowaniem słonecznym także w pochmurne dni.

Nasze czytelniczki zadawały podobne pytania w temacie używania kosmetyków w ciąży, zachęcam by spojrzeć na odpowiedzi specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-krem-mozna-przyjmowac-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-stosowac-ten-preparat-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-preparaty-mozna-stosowac-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.