Czy ten lek można podać 12-letniemu dziecku?

Dzień dobry, Gastrolog przepisał córce(12lat) Debretin tabletki(2*dziennie 1 tabl), po zakupie i przeczytaniu ulotki wiem, że lek jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłych. Nie mogę się skontaktować z gastrologiem i boję się podać córce lek. Czy możliwe, że nastąpiła pomyłka?czy jednak dzieciom się go podaję w formie tabletek? Dziękuję i pozdrawiam. Dorota

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Debretin, dzięki zawartości trimebutyny, reguluje pracę układu pokarmowego, w tym motorykę jelit. Przywraca ich fizjologiczną ruchliwość w zaburzeniach trawienia o charakterze czynnościowym.

Przepisany ze wskazania lekarza może być stosowany przez długi czas – nawet przez dzieci i niemowlęta (do 5.-6. roku życia podaje się go w postaci syropu). Sugeruję więc, żeby trzymała się Pani zaleceń lekarza.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł, zachęcam do lektury: https://zywienie.abczdrowie.pl/wplyw-diety-na-mikroflore-jelit.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.