Czy ten opis USG świadczy o włóknianku?

Dzień dobry. Guzek podskórny szyi. W badaniu usg szyi w rzucie tkanki podskórnej, poniżej krtani, po prawej stronie, znajduje się guzek, ognisko o wielkości 11mm o owalnym kształcie o niejednorodnym wysyceniu, równych i gładkich zarysach. Wysycenie wydaje odpowiadać zmianie włóknikowatej. Węzły chłonne ok. To opis usg. Guzek nie boli. Czy po takim opisie mam się martwić? Czy jeżeli jest to włókniak czy mogę go nie usuwać czy lepiej usunąć i dać do badania histpalogicznego? Czy taki zabieg usunięcia robi się w znieczuleniu ogólnym? Z góry dziękuję.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl