Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

orientacyjny zakres norm TSH u osoby dorosłej wynosi od 0,4 do 4-5 mlU/l – przy czym normy te są zależne m.in. od wieku osoby badanej.

Zbyt wysoki poziom TSH może oznaczać niedoczynność tarczycy i dawać objawy, takie jak: uczucie przewlekłego zmęczenia, nadmierna senność, przyrost masy ciała, zaparcia, łamliwe paznokcie czy suchość skóry. Osoby z wysokim TSH narzekają również na wzmożone wypadanie włosów oraz problemy ze skórą.

Odpowiadając więc na Pańskie pytanie – jak najbardziej podwyższony poziom TSH (a taki jest w Pana przypadku) może powodować wyżej wymienione dolegliwości.

Proszę udać się do endokrynologa, który z pewnością zaleci dalszą diagnostykę w tym kierunku.

Przyczyny podwyższonego poziomu TSH zostały opisane w naszym artykule pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-tsh-przyczyny-niskie-tsh.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty