Czy ten preparat do mycia zębów jest bezpieczny?

Witam serdecznie, mógłby ktoś z Państwa odpowiedzieć ponieważ nikt chyba definitywnie tego nie rozstrzygnął - czy mycie samym że proszkiem z węgla drzewnego jest bezpieczne dla szkliwa? Chodzi o sproszkowany węgiel specjalnie do mycia zębów. Pozdrawiam serdecznie
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 6 miesięcy temu

Proszek z węgla drzewnego usuwa przebarwienia z zębów. Niestety ma właściwości ścierne więc częste używanie i szorowanie węglem może zaszkodzić na szkliwo. Jednocześnie węgiel nie wybiela zębów i nie ma żadnych właściwości zapobiegawczych próchnicy. Dlatego napewno nie warto rezygnować z dobrej pasty do zębów.