Mycie zębów po wypiciu herbaty

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat mycia zębów, po jakim czasie od wypicia herbaty można myć zęby, żeby nie uszkodzić szkliwa, czy mycie zębów może uszkodzić szkliwo? Taka zasada obowiązuje np. po zjedzeniu czegoś słodkiego (mycie zębów po około 30 minut, o ile dobrze pamiętam?), czy w przypadku wypicia herbaty i zjedzenia innych potraw również należy ją stosować i poczekać na mycie zębów? Mycie zębów musi być robione w określonym czasie i ma to rzeczywiście jakieś znaczenie? Ile razy dziennie mycie zębów jest prawidłowe i chroni przed próchnicą? Jakie pasty do zębów najlepiej stosować żeby nie uszkodzić dziąseł i żeby mycie zębów było delikatne? Po jakich potrawach lub napojach trzeba koniecznie umyć zęby i po jakim czasie od zjedzenia? Dziękuję.

Zasada o której Pani pisze dotyczy substancji kwaśnych (soki owocowe itp). Po takim posiłku/napoju powinno się odczekać co najmniej 15 minut zanim zaczniemy szczotkować zęby. W przypadku słodyczy jest zalecane mycie bezpośrednio po spożyciu w celu zapobiegania próchnicy. Po mocnej herbacie, szczególnie słodzonej zalecam szczotkowanie ze względu na obecność cukru, a także na właściwości przebarwiające herbaty.

Jeżeli chodzi o herbatę czy słodycze nie ma takich obwarowań. Sprawa dotyczy pokarmów kwaśnych, przy uszkodzeniach szkliwa w postaci erozji lub abrazji kiedy to mamy odsłoniętą zębinę i wrażliwe zęby. Po herbacie i słodyczach bez obaw można myć zęby nie czekając 30 minut. Pozdrawiam

Dlaczego miałoby się robić przerwę ?? W żadnym momencie mycie zębów nie jest szkodliwe dla szkliwa , czegokolwiek byśmy nie zjedli i nie wypili.
Dobry nawykiem jest umycie zębów po każdym posiłku.