Czy ten składnik w lakierze do paznokci jest szkodliwy?

Dzień dobry. Czy składnik Cl77891 w lakierze do paznokci jest również szkodliwy? Na tym portalu przeczytałam takie informacje, ale składnik ten znajduje się w najbardziej ekologicznych i certyfikowanych lakierach do paznokci, w których nie występuje tak zwana "szkodliwa siódemka" Szukam naprawdę dobrego składu lecz chyba nie ma bezpiecznego lakieru...

Szkodliwość dwutlenku tytanu jest dyskusyjna. Z jednej strony warto brać pod uwagę, że jest to składnik mineralny, naturalny, natomiast istnieją doniesienia, że jako filtr przeciwsłoneczny może zwiększać ilość wolnych rodników atakujących skórę. W przypadku kosmetyków, w tym lakierów do paznokci warto sprawdzić ich jakość, np. eccocert lub cosmebio, jeśli mamy na myśli kosmetyki organiczne, potwierdzenie wykonania badań w Klinice dermatologii na alergikach lub osobach ze skórą wrażliwą. Nie uogólniałabym, że składnik CI77891 (barwnik) jest na pewno szkodliwy.

Pozdrawiam,

Ewa Szmaj