Czy ten stan gardła powinien obejrzeć lekarz?

Dzień dobry. W nocy czułam, jakbym miała włosa w gardle. Rano oczywiście zaczęłam oglądać w lusterku, co się dzieje. Okazało się, że w gardle po lewej stronie mam jakby zwisający "dzyndzelek". Przeszkadza mi on, jest dosyć mocno odczuwalny. Co to może być? Udać się po majówce do laryngologa, lekarza rodzinnego, czy jechać na opiekę nocną/świąteczną?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

uczucie włosa w gardle może być związane z podrażnieniem błony śluzowej, którego przyczyny można szukać w refluksie żołądkowo-przełykowym, alergiach, paleniu papierosów, czy infekcji górnych dróg oddechowych. Natomiast opisywany "dzyndzelek" w gardle może być związany z powiększeniem migdałka podniebiennego.

Jeśli objawy są łagodne i nie zagrażają zdrowiu, można umówić się na wizytę u laryngologa po majówce lub skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który może skierować Panią do odpowiedniego specjalisty.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/podraznienie-gardla-drapanie-uczucie-suchosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.