Czy ten wynik może powodować zwolniony metabolizm?

Moja krzywa insulinowa to 11 -35- 20 (glukoza odpowiednio 95-60-69), oczywiście wiem, że tragedii nie ma, ale czy mam się zacząć już martwić i mieć cukier na uwadze, czy może myśleć o Metforminie? Słyszałam, że jeżeli insulina początkowa jest poniżej <8, to ok, powyżej można zacząć się martwić? Słyszałam też, że wynik książkowy to 5-25-5, a zatem mój od tego odbiega.....dodatkowo doszły do tego problemy z wagą. Czy ten wynik może powodować zwolniony metabolizm? Pozdrawiam serdecznie, Julia

Lek. Katarzyna Szymczak

Faktycznie wyniki nieznacznie odbiegają od normy, sugeruję spróbować zrzucić kilka kilogramów wtedy wyniki powinny się poprawić. W razie wątpliwości sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam