Czy ten żel może spowodować problemy z zajściem w ciążę?

Witam, chcialam zapytac o zel Conceive Plus , czy on na 100 % nie zaszkodzi w zajsciu w ciaze? Czytalam ze niektore lubrykanty moga spowalniac ruch plemnikow, ale nie wem czy to prawda. Zel Conceive Plus ma niby pomoc w zajscie w ciaze ale nie bardzo wierze w takie rzeczy, chodzi mi o to czy na pewno nie zaszkodzi.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

może Pani stosować ten lubrykant bez obaw. Faktycznie istnieją badania na temat wpływu klasycznych lubrykantów na nasienie oraz plemniki. Okazuje się, że istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia ich DNA, zmniejszenia ruchliwości czy rozrzedzenia spermy, które to czynniki wpływają negatywnie na proces zapłodnienia. Odsyłam do opinii naszego eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zel-intymny-nawilzajacy-moze-miec-wplyw-na-zaplodnienie.

Natomiast żel Conceive Plus wyróżnia się na tle innych składem, który wykazuje powinowactwo do śluzu kobiecego i jego pH, ułatwiając transport plemników przez drogi rodne, a dodatkowo „odżywiając” je dzięki zawartości jonów wapnia i magnezu.

Być może przydatny będzie również ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-szybko-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.