Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy test beta HCG był wykonany za wcześniej?

Witam,
mam pytanie odnośnie do beta HCG, od dłuższego czasu staram się o dzidziusia, w naturalny sposób nie bardzo wychodziło, sięgnęłam po tabletki hormonalne, przepisane oczywiście przez mojego lekarza ginekologa, miały one wywołać owulację.
Miesiączkę miałam 15.11.2010, tabletki brałam od 5 do 9 dnia, licząc od miesiączki, owulacja powinna być między 26.11 do 30.11.2010, gdzieś tak od 3.12 zaczęły bardzo boleć mnie piersi, wręcz nie mogłam ich dotknąć, przeczekałam kilka dni, niestety nie przechodziło.
6.12 2010 zrobiłam test beta HCG, wyszedł negatywny, badanie ginekologiczne też nic nie wykazało, lekarz stwierdził, że to może napięcie przedmiesiączkowe, tylko, że ja nigdy nie mam objawów przed miesiączką, gdyby nie to, że zaznaczam, kiedy ma być, nawet bym nie wiedziała.
Pytanie brzmi, czy nie za wcześniej zrobiłam test z krwi, wychodziło, że od owulacji i możliwego zapłodnienia nie minęło zbyt dużo czasu? Czy istnieje możliwość ciąży bardzo wczesnej, której jeszcze beta HCG nie jest w stanie wykryć?
Z góry dziękuję za odpowiedź, do spodziewanej miesiączki mam jeszcze tydzień, ale jestem niespokojna i ciężko będzie mi wytrzymać w niepewności.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Witam serdecznie,
badanie stężenia beta HCG powinno być miarodajne po 7-10 dniach od zapłodnienia. Może się zdarzyć, że we wczesnej ciąży jego stężenie jest bardzo niskie. Dlatego po paru dniach proponuję wykonanie ponownego badania.
Natomiast objawy, które się u Pani pojawiły, mogą być związane z zaleconymi lekami przez ginekologa.
Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy