Czy test ciążowy mógł nie wykryć ciąży?

Witam,dzisiaj byłam u ginekologa,zobaczył na usg "kółeczko"w macicy. Podejrzewa,że to ciąża. Zlecił mi zrobić test ciążowy. Zrobiłam,ale wyszedł negatywny. Czy to możliwe,że jestem w ciąży a test tego nie wykrył? Ostatnio miałam objawy takie jak mdłości, zaparcia, wzdęcia, ból głowy, metaliczny smak w ustach. Dodam,że staramy się o dziecko od roku i nic.Lekarz stwierdził,że mam policystyczne jajniki.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Testy z moczu nie są zbyt czułe. Sugeruję oznaczyć poziom beta-hCG we krwi. Jego wynik da jednoznaczną odpowiedź czy jest Pani w ciąży.