Czy test ciążowy po 4 tygodniach jest wiarygodny?

Witam!
Miałam wpadkę z chłopakiem. Po 60 godz. wzięłam tabletkę po. Okres dostałam 4 dni później. Zrobiłam 3 testy ciążowe, w tym ostatni 3 tygodnie po stosunku, wszystkie wyszły negatywnie. Zaczęłam się trochę niepokoić, ponieważ trochę bolą mnie jajniki.
Czytałam, że może być to spowodowane tabletką po, ale wciąż mam wątpliwości. W dodatku od kilku dni chodzę do toalety częściej niż zwykle. Zrobiłam dzisiaj kolejny test (4 tygodnie po odbytym stosunku).
Czy wynik testu jest pewny? Kolejny okres mam dostać dopiero za 2 tyg.
Proszę o szybką odpowiedź, bo wariuję!

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Tabletka 72 po zawiera potężną dawką hormonów. Nie jest zatem obojętna dla organizmu.
Krwawienie, które pojawiło się po kilku dniach było skutkiem jej przyjęcia. Nie było to krwawienie miesięczne. Nie wiadomo także, jak Twój organizm zareaguje na tak dużą dawkę hormonów. Twoje cykle mogą ulec zachwianiu.
Testy po 4 tygodniach są już wiarygodne. Tym bardziej przy tylu negatywnych wynikach jest wielce nieprawdopodobne byś mogła być w ciąży.
Pozdrawiam