Czy test ciążowy jest wiarygodny?

Witam, opiszę całą sytuację. Ostatnio cykle mam 32 dniowe. W dni płodne doszło do chwilowego stosunku bez zabezpieczenia (penetracja trwała dosłownie ok. 30 sekund). Po 49 godzinach wzięłam tabletkę E***. Miałam skutki uboczne w postaci bólu brzucha. Po 2 tygodniach od wzięcia tabletki dostałam miesiączki (miałam objawy jak zwykle), która była opóźniona 1 dzień. Trwała 5 dni, czyli normalnie. Była jedynie troszkę mniej obfita. W dniu spodziewanej miesiączki (16 dni po stosunku) zrobiłam test płytkowy- wynik wyszedł negatywny. Następnie zrobiłam test ciążowy innej firmy 21 po stosunku- wynik również negatywny. Ponieważ cały czas boję się, że mogłam zajść w ciążę, znowu zrobiłam test, tym razem prawie 4 tygodnie po stosunku (dokładnie 27 dni) - też innej firmy i wynik również był negatywny. Bardzo proszę o odpowiedź czy mogę zaufać wykonanym testom. Dodam, że wszystkich testów zrobiłam już chyba ponad 15. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W opisywanej sytuacji ryzyko ciąży istniało, ale było ono bardzo niskie. Nie było zatem wskazań do przyjęcia tabletki alarmowej. Jeżeli jednak zdecydowałaś się na ten rodzaj zabezpieczenia to w przeciągu najbliższych kilku miesięcy możesz obserwować u siebie liczne działania niepożądane (bóle brzucha, nudności, zaburzenia miesiączkowania).

Tak jak wspomniałam wyżej ryzyko ciąży było znikome. Przyjęcie tabletki alarmowej dodatkowo je obniżyło. Nie ma zatem podstaw do podejrzewania ciąży mimo tak licznych negatywnych wyników testów ciążowych.

Pozdrawiam.