Kiedy zrobić test ciążowy, aby był wiarygodny?

Mam 18 lat .

Czy test ciążowy wykonany 21 po stosunku jest wiarygodny. Sytuacja wygląda tak, że tabletkę tzw. PO przyjęłam dla pewności po 20h a wpadka miała miejsce 17.11, a test ciążowy zrobiłam 8.12 wynik negatywny.

Chciałam jeszcze zapytać czy jeśli dostałam okres tydzień wcześniej bo powinien być na początku miesiąca czyli 2.12 to był to prawdziwy okres bo trwał on tydzień i były wszystkie objawy jego. I czy istnieje w moim przypadku ryzyko ciąży jeśli wpadka polegała na tym, że w czasie pieszczot chłopak dostał wytrysku ale wytarł palec w chusteczkę i po jakiś pół godzinie mi wsadził mi go z tym, że ten wytarty palec ocierał o spodnie i moje ubrania jakie jest w moim przypadku ryzyko ciąży ??

Witam serdecznie!

W takim przypadku przeniesienie plemników do dróg rodnych kobiety jest bardzo mało prawdopodobne. Poza tym przyjęła Pani lek po stosunku. Zatem ryzyko ciąży jest znikome.
Test ciążowy wykonała Pani w odpowiednim czasie. Należy przyjść, że jego wynik jest wiarygodny.
Krwawienie, które pojawiło się za wcześnie jest wynikiem przyjętego leku. Może on powodować przejściowe zaburzenia cyklu. Powinno to się unormować w najbliższym czasie.

Pozdrawiam