Czy test z krwi może się mylić?

Witam, chciałabym zapytać czy test z krwi może się mylić? Zazwyczaj mam cykle 30-36 dniowe i jak dotąd nie było z tym problemów. Ale od listopada nie pojawiła się miesiączka a dziś mija 53 dc. Zrobiłam wczoraj test i wyszedł negatywny. A ja dalej nic nie wiem, mam lekkie mdłości w ciągu dnia, drażnią mnie zapachy które lubiłam wcześniej, a sutki są strasznie wrażliwe jak nigdy. Do tego ból w okolicach podbrzusza. Sama nie wiem co o tym myśleć. Tarczyca jest w porządku bo badałam, proszę o odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego przez Panią opisu wynika, że wykonała Pani klasyczny test ciążowy. Jeśli tak, wskazane jest powtórzenie testu lub wykonanie badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Teoretycznie przyczyną opisanych objawów może być bowiem ciąża. Bez względu na wynik testu, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.