Czy testy ciążowe mogą się mylić?

Witam,moje pytanie dotyczy testów ciążowych,czy mogą się mylić?Mój okres występował co 28-32 dc.Ostatnia miesiączka zaczęła się 14.05.Uprawiałam seks w prawdopodobne dni płodne tj 01.06 oraz później,mój chłopak stosował prezerwatywy. Według internetowego kalendarzyka mogłam mieć dni płodne.Wykonywałam test ciążowy w 30 dc, po 5 min test był negatywny.Po 2.5 h pokazała się druga ledwo widoczna kreska, która wieczorem znikła. Kolejne testy były w 32 i 35 dc,oba negatywne.Skąd spóźnienie okresu?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opóźnienie okresu może pozostawać bez związku z życiem seksualnym - stres, niewyspanie, dieta, itd. także wpływają na gospodarkę hormonalna i mogą zaburzyć miesiączkowanie.