W jakich przypadkach test ciążowy może się mylić?

Witam. Współżylam z chłopakiem w dni płodne bez zabezpieczenia. Dwa dni temu powinnam dostać okres ale niestety go nie ma.Od dni płodnych odczuwam ból podbrzusza i jajników, piersi mam powiększone i czułe na dotyk, do tego czasami dochodzi ból kręgosłupa.nie wiem co się dzieje, robiłam dzisiaj test i wyszedł negatywnie.Czy test może się mylić? Czy jest możliwość że jestem w ciąży? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam. Test ciążowy wykonany w dniu spodziewanej miesiączki powinien już dać wiarygodny wynik. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem zbliżającej się menstruacji dla pewności radziłabym jednak powtórzyć test za kilka dni.